W dniach 20 i 21 maja byliśmy z Biurem Podróży Piotra Pawlikowskiego na wycieczce w Zakopanem.

Wcześniej w Krościenku nad Dunajcem zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Podziwialiśmy ciekawe prezentacje, makiety, ekspozycje.

Pierwszym punktem wycieczki w Zakopanem była wyprawa nad Morskie Oko. Po drodze duże wrażenie zrobił na nas wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza. Podziwialiśmy piękno Tatr – trochę w słońcu i przy błękicie nieba, trochę we mgle i w deszczu. Nawet ukazała się tęcza. Morskie Oko wszystkim bardzo się podobało.

Następnie udaliśmy się na obiadokolację i nocleg. Choć trochę zmęczeni, długo nie mogliśmy zasnąć, mile spędzając czas w swoim towarzystwie.

Drugiego dnia, po śniadaniu udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jest to Sanktuarium Narodowe pod Giewontem wzniesione jako wotum wdzięczności za cud ocalenia życia Św. Jana Pawła II po zamachu. Zwiedziliśmy również Ołtarz Papieski oraz Kaplicę Niepokalanego Serca Maryi. Następnie udaliśmy się pod skocznie narciarskie. Oczywiście największe wrażenie zrobiła na nas Wielka Krokiew. Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt na Gubałówce. Tutaj znów czekały na nas piękne niezapomniane widoki Tatr. Ciekawą atrakcją był ponadto wyjazd i zjazd kolejką krzesełkową. Następnie zwiedziliśmy Cmentarz na Pęksowym Brzyzku wraz ze Starym Kościółkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Na zakończenie udaliśmy się na spacer po Krupówkach.

Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy kierownikowi wycieczki pani Barbarze Kościołek oraz opiekunom: pani Ewie Aleksander-Obrzut, pani Anecie Gaborek oraz panu Janowi Mrówka.