W piątek 21 czerwca 2024 r. – w ostatnim dniu roku szkolnego 2023/ 2024 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po Mszy Świętej w kościele parafialnym spotkali się o godzinie 9.00 na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Akademię rozpoczęliśmy od naszego Hymnu Narodowego. Pani dyrektor Janina Bochniarz serdecznie przywitała wszystkich zebranych, następnie dokonała krótkiego podsumowania mijającego właśnie roku szkolnego.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw oraz nagród książkowych, ufundowanych przez Radę Rodziców uczniom wyróżnionym.

Tradycją naszej szkoły jest wręczenie Nagrody Dyrektora dla ucznia lub uczennicy klasy VIII za wybitne osiągnięcia w ciągu całej edukacji w szkole podstawowej. W tym roku szkolnym Nagrodę Dyrektora otrzymała Zofia Mikulec za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz sukcesy w zawodach sportowych, turnieju wiedzy pożarniczej, a także pracę w Samorządzie Uczniowskim.

Następnie pani dyrektor podziękowała rodzicom za wspaniałą współpracę. Szczególne podziękowania skierowała do przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły pani Natalii Górlińskiej. Wręczyła ponadto Dyplomy – podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.

Podziękowania popłynęły również w kierunku nauczycieli. Podziękowania i życzenia na ręce pani dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły oraz przedstawiciele uczniów.

Zakończenie roku szkolnego to również pożegnanie klasy VIII. Ósmoklasiści wspominali różne chwile z życia szkolnego. Składali wszystkim za wszystko podziękowania. Uczniów klasy VIII pożegnała Pani Dyrektor, życząc im powodzenia w dalszej edukacji. Następnie starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy VII i wręczyli im pamiątkowe upominki.

Na zakończenie uroczystości pięknie zatańczyły do wesołej wakacyjnej piosenki dziewczynki z klasy IV.

Po ogólnoszkolnym spotkaniu wszyscy uczniowie udali się na klasowe, ostatnie godziny wychowawcze. Wychowawcy wręczyli pozostałym uczniom świadectwa, gratulując ukończenia kolejnej klasy. Wszyscy jeszcze raz życzyli sobie udanych wakacji, które właśnie się rozpoczęły!