W piątek 12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem panem Mariuszem Klimkiem z Poradni Strefa Fit. Spotkanie zorganizowała pani Aneta Gaborek nasz szkolny pedagog.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Tylko zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą oraz zgrabną sylwetką.

Pan dietetyk przygotował interesujące zajęcia połączone z prezentacją multimedialną i przeprowadził dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówił też główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu innych chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów, jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.